Nikauisesi masztabája
Nikauisesi masztabája Szakkara nekropoliszának északkeleti szektorában található, nem messze a hatodik dinasztia első fáraója, Teti piramisától északra. Nikauisesi masztabája jóval kisebb, mint a Kagemni vezéré, de így is tartalmaz öt kamrát (melyekTovábbi információ…
Mereruka masztabája
Mereruka ókori egyiptomi vezír volt a VI. dinasztia idején, Teti uralkodása alatt. Főként díszes sírjáról ismert, mely a szakkarai nem királyi sírok közül a legnagyobb és legszebb. Mereruka ókori egyiptomi vezír voltTovábbi információ…
Hesy-Re masztabája
Hesy-Re Masztaba egy ókori egyiptomi sírkomplexum Szakkarában. A magas rangú Hesy-Re végső nyughelye, aki a harmadik dinasztia idején szolgált Dzsószer fáraó idejében. Ez a masztaba jól megőrzött falfestményeiről és importált libanoni cédrusbólTovábbi információ…
Kagemni masztabája
Szakkara nemcsak királyi nekropolisz volt, hanem itt temették el a királyi család tagjait és az állami méltóságokat is. Az egyik sír Kagemni (KA – GMNI) vezér masztabája, amit i.e. 2340-re datáltak. EzTovábbi információ…
Ápisz bika szobra
Egy Apis bika életnagyságú szobra. A szobor körülbelül 1,90 méter hosszú, bazaltból faragott, és Hadrianus római császár uralkodásának idejéből, a Kr. u. 2. századból származik. A szobrot az alexandriai Pompeius oszlopától nyugatraTovábbi információ…
Térdelő fogoly szobra
5. dinasztia közepétől kezdve a fáraók piramiskomplexumában kisebb-nagyobb méretű szobrok jelentek meg, amik megkötözött külföldi foglyokat ábrázoltak. I. Pepi és II. Pepi sírjaiban és piramiskörzetében nagy számban találtak belőlük. A foglyokat ábrázolóTovábbi információ…
Menkauré szobrok
A kairói Egyiptomi Múzeumban Menkauré király hármas szobraiból álló csoportok Menkauré királyt ábrázolják középen Hathor istenség és lokális istenségek között, melyek mindegyike Felső-Egyiptom egyik régióját képviseli. A király szobrai Felső-Egyiptom fehér koronájátTovábbi információ…
Sennedjem sírja
Deir el Medina – TT1 Sennedjem Deir el-Medinában, vagyis a Munkások Völgyében lévő faluban élt, a Nílus nyugati partján, Thébával szemben, I. Széti és II. Ramszesz uralkodása alatt. Feleségével, Iynefertivel és családjávalTovábbi információ…
Színek az ókori Egyiptomban
Színek az ókori Egyiptomban A színeknek szinte minden kultúrában szimbolikus jelentése is van. Az alkimista irodalomban a vörös többnyire az aranyat, a fehér vagy a kék a higanyt vagy az ezüstöt jelöli.További információ…