Királyok Völgye sírjainak listája
KV1 – VII. Ramszesz sírja KV2 – IV. Ramszesz sírja KV3 – III. Ramszesz ismeretlen nevű fia sírja KV4 – XI. Ramszeszsírja KV5 – II. Ramszesz gyermekeinek sírja KV6 – IX. RamszeszTovábbi információ…
KV1 – VII. Ramszesz sírja KV2 – IV. Ramszesz sírja KV3 – III. Ramszesz ismeretlen nevű fia sírja KV4 – XI. Ramszeszsírja KV5 – II. Ramszesz gyermekeinek sírja KV6 – IX. RamszeszTovábbi információ…
Szakkarától néhány kilométerre délre húzódik az igen jelentős, nagy területű piramismező: Dahshur. A területen óbirodalmi és középbirodalmi piramisok találhatók. Közvetlenül a termékeny föld szélén állnak a XII. dinasztia nagy uralkodóinak téglaépítményei: északon II. Szenuszert, középen II. Amenemhat és délen III. Amenemhat piramisai. Kicsit távolabb, beljebb a sivatagban találhatóak Sznofru fáraó, a IV. dinasztia alapítójának két piramisa a Tört Piramis és a Vörös Piramis és egyéb piramisok, masztabák és sírok.
1921-ben nyitotta meg kapuit a Henri Zipcy építész által tervezett Louxor Filmpalota Párizsban. A kornak megfelelően inkább volt színház, mint csak egy egyszerű mozi. Volt zenekari árok, orgona, élő zenekar játszott a filmek alatt. Ez volt az egyetlen egyiptomi stílusban épített színház a városban. A filmszínház nagyon modernek számított a nyitás időszakában. 1300 férőhelyes volt és több szintes nézőtérrel rendelkezett
2009-ben találták meg egy egyiptomi sírkamrában azt a rejtélyes szarkofágot, amelynek bonyolult története bontakozott ki az utóbbi másfél évtizedben. A kősíron lévő ősi írás szerint a műtárgyat kétszer is használták, de csak a benne másodszorra eltemetett személy ismert. A második holttest a 21. dinasztia főpapja, Menkheperrê múmiája volt, az első tulajdonos személye azonban rejtély maradt. Egészen mostanáig…
Az Egyiptom déli részén, Asszuán városában nemrégiben felfedezett 33 ókori sír az ország régiségügyi minisztériuma szerint új információkat tárhat fel a történelmi betegségekről. A sírok, amelyekre egy egyiptomi-olasz közös régészeti misszió során bukkantak rá, az ókori Egyiptom kései korszakából és a görög-római időkből származnak.